Lokalizacja

Lokalizacja inwestycji łączy wygodny dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej z bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych. Jezioro Maltańskie, Park Tysiąclecia i Nowe Zoo to bardzo popularne miejsca na mapie Poznania, w których można odpocząć po pracy lub miło spędzić wolny dzień z rodziną. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Jezioro Maltańskie, przy którym funkcjonują liczne punkty rekreacyjne. Do najciekawszych atrakcji należą: Kopiec Wolności, Termy Maltańskie, Kolej Parkowa Maltanka, Pole Golfowe Malta Ski, Malta Yacht Club i Ogród Czasu.

W pobliżu osiedla

ATAL Malta powstała w doskonale rozwiniętej części Poznania, otoczonej terenami zielonymi i  rekreacyjnymi. W okolicy inwestycji funkcjonują liczne sklepy i punkty usługowe. Większe zakupy można zrobić w pobliskiej Galerii Malta, w której mieszczą się liczne butiki odzieżowe, punkty gastronomiczne, kawiarnie, księgarnie, kino oraz inne obiekty handlowe. Infrastruktura usługowa wokół Jeziora Maltańskiego jest rozbudowana – w pobliżu znajdują się drobne sklepy, restauracje, kawiarnie, a także hotele i biurowce. W bliskim sąsiedztwie inwestycji działają szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe, a także placówki medyczne i opieka weterynaryjna, apteki, urzędy pocztowe oraz banki.

Komunikacja

Inwestycja ATAL Malta zapewnia mieszkańcom wszelkie udogodnienia dnia codziennego. Osiedle jest doskonale skomunikowana z pozostałą częścią miasta – w pobliżu znajdują się liczne linie autobusowe i  tramwajowe. Sąsiednia Ulica Baraniaka umożliwia zmotoryzowanym mieszkańcom szybki dojazd do centrum oraz poza miasto. Trasę z terenu inwestycji do centrum można pokonać w niespełna dziesięć minut, a dotarcie do Dworca Poznań Wschód lub do stacji Poznań Garbary to kwestia kilkunastu minut.